Lista aktualności Lista aktualności

#sadziMy na swoich posesjach

Leśnicy z Nadleśnictwa Kobiór podczas ogólnopolskiej akcji #sadziMy przygotowali z własnej szkółki około 1550 sadzonek: grabu, buka i sosny. W ciągu dwóch dni (30 września i 1 października), prawie wszystkie sadzonki zostały rozdane tym chętnym, którzy chcieli je zasadzić na swoich posesjach.

Największym powodzeniem cieszył się grab, który jako jedno z twardszych i ozdobnych gatunków drzew świetnie nadaje się na tworzenie przydomowych żywopłotów. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego sadzonki chcieli sadzić na dużych powierzchniach swoich posesji, łąk i pól, niektórzy po kupnie działki chcieli wprowadzić na nią od razu kilka drzewek. W ciągu dwóch dni stoisko promocyjne Nadleśnictwa Kobiór odwiedziło kilkaset osób.

Sadzonki były rozdawane w siedzibach wszystkich  430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowano milion drzewek.  Była to już trzecia akcja #sadziMY, którą zainaugurowali Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda, którzy w miniony piątek sadzili drzewa na terenie Nadleśnictwa Piotrków (RDLP Łódź).

Fot. J. Derek