Lista aktualności Lista aktualności

Posadź drzewko z Prezydentem RP i leśnikami

Nadleśnictwo Kobiór 29 i 30 września 2002 roku zaprasza wszystkich chętnych po odbiór sadzonek drzew gatunków leśnych w ramach 4. już ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach inicjatorem przedsięwzięcia jest Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Głównym punktem akcji będzie miał miejsce w piątek 30 września w okolicach Nowego Sącza – tam posadzi drzewka para prezydencka.

W Nadleśnictwie Kobiór, podobnie jak we wszystkich nadleśnictwach kraju, sadzonki będą rozdawane bezpłatnie. Zapraszamy – najlepiej z własnym opakowaniem - na teren siedziby Nadleśnictwa w Piasku k. Pszczyny przy ulicy Katowickiej 141 w godzinach 9.00-15.00. Zachęcamy do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, której głównym celem jest sadzenie drzewek poza terenem leśnym, np. na prywatnych posesjach.

Sadzonki będą rozdawane w siedzibach wszystkich nadleśnictw w Polsce oraz dyrekcjach regionalnych Lasów Państwowych. Na wielkie sadzenie drzewek leśnicy z całej Polski przygotowali milion sadzonek.

- Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Więcej szczegółów o akcji na stronie www.lasy.gov.pl/sadzimy