Lista aktualności Lista aktualności

Sprzątanie orzeskich lasów- akcja nr 2

W ubiegłą sobotę, pomimo przenikliwego zimna, grupa 62 ochotników chętnych do pomocy spotkała się w Gospodarstwie Szkółkarskim Królówka, by wraz z inicjatorami Czystego Orzesza i pracownikami Nadleśnictwa Kobiór po raz kolejny sprzątać orzeskie lasy.

Uczestnicy podzielili się na 2 grupy. Pierwsza grupa przemieszczała się od szkółki w kierunku Nowego Dworu. Druga przejechała do lasu nieopodal piaskowni. Wspólnie, w ciągu dwóch godzin uczestnicy zebrali aż 12m3, na które złożyły się setki kilogramów szklanych butelek, kilkanaście sztuk opon samochodowych, opakowania po produktach spożywczych, odzież, wyposażenie mieszkań i tysiące innych rzeczy, których w lesie być nie powinno.

Podsumowanie akcji odbyło się w szkółce leśnej. Po gorącym posiłku przygotowanym przez Czyste Orzesze pracownicy Nadleśnictwa Kobiór oprowadzili uczestników po szkółce kontenerowej i zapoznali ich ze swoją działalnością.

Wszystkich chętnych, chcących wspomóc nasz cel swoją osobą zapraszamy do udziału w ostatniej w tej roku akcji, która odbędzie się w dniu 6 listopada w lesie przy ulicy Wojska Polskiego.

O szczegółach tej akcji poinformujemy na stronie Nadleśnictwa Kobiór.