Lista aktualności Lista aktualności

Z pomocą ukraińskim leśnikom

9 marca z Nadleśnictwa Kobiór wyruszył transport z pomocą leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach dla leśników z Ukrainy. Środki opatrunkowe i drobny sprzęt medyczny jeszcze tego samego dnia dotarł do przygranicznego Nadleśnictwa Jarosław na terenie RDLP w Krośnie, które zbiorczo przekaże je do potrzebujących.

To była zbiórka zgodna z otrzymanym zapotrzebowaniem ze wszystkich jednostek katowickiej Dyrekcji LP. Henryk Kozak, emerytowany komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kobiór, wiceprzewodniczący MSPL NSZZ Solidarność przy RDLP w Katowicach i Robert Szromek, pracownik Nadleśnictwa Kobiór, busem zapakowanym po sufit dotarli na miejsce w Nadleśnictwie Jarosław, około 30 km od granicy w Korczowej.

- Im było bliżej wschodniej granicy, tym widzieliśmy więcej sytuacji związanych z toczącą się wojną. Po drodze mijaliśmy bardzo dużo samochodów z pomocą humanitarną, polskich i zagranicznych – relacjonował Robert Szromek. – W drugą stronę jechała spora ilość samochodów i autobusów z uchodźcami na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Były kolejki na stacjach benzynowych.

- Chęć wsparcia naszych kolegów leśników z Ukrainy była oczywista i natychmiastowa – mówił Henryk Kozak. – W miarę rozwoju sytuacji ta współpraca będzie kontynuowana.