Lista aktualności Lista aktualności

Z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże

Tradycyjnie już w tzw. białą niedzielę w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kobiórze odprawiona została msza święta w intencji pracowników Nadleśnictwa Kobiór, emerytów i rencistów tej jednostki Lasów Państwowych, osób zatrudnionych w firmach współpracujących z Nadleśnictwem oraz myśliwych z kół łowieckich.

Wśród licznie zgromadzonych wiernych 24 kwietnia uroczystą mszę świętą do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem MB Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże, celebrował ks. Damian Suszka, proboszcz kobiórskiej parafii. Obecne były poczty sztandarowe: Nadleśnictwa Kobiór oraz kół łowieckich z terenu Nadleśnictwa. Muzyczną oprawę mszy zapewniły połączone siły sygnalistów myśliwskich z zespołów „Echo Pszczyny” i „Venandi”, którzy w świątyni na rogach myśliwskich wykonali pięknie brzmiące sygnały.

Podczas koleżeńskiego spotkania w Domu Parafialnym minutą ciszy uczczono pamięć niespodziewanie zmarłego kilka dni temu św. pamięci Krzysztofa Koniecznego, wieloletniego leśniczego Leśnictwa Radostowice w Nadleśnictwie Kobiór.

Tradycja corocznej, przypadającej w pierwszą po Wielkanocy niedzielę, mszy świętej w intencji pracowników i ich rodzin z Nadleśnictwa Kobiór oraz osób pracujących w firmach współpracujących z kobiórskimi leśnikami oraz myśliwych z kół łowieckich, ma już swoją historię. Pierwsza taka msza została odprawiona w połowie lat 80. XX wieku.

Zdjęcia: J. Derek