Lista aktualności Lista aktualności

Z wizytą u seniora

Najstarszy łaziszczanin, emerytowany leśniczy leśnictwa Zgoń w Nadleśnictwie Kobiór, wieloletni radny i ławnik – Tadeusz Marciniak skończył właśnie 99 lat.

Z tej okazji jubilata odwiedziła delegacja z nadleśnictwa: Piotr Tetla – były nadleśniczy Nadleśnictwa Kobiór, Marian Pigan – obecny nadleśniczy, Józef Szawara – leśniczy leśnictwa Mokre i jego poprzednik Włodzimierz Krępa. Złożyli w swoim i pracowników nadleśnictwa życzenia kolejnych stu lat w dobrym zdrowiu.
Tadeusz Marciniak to postać niezwykła. Jako młody leśniczy, przybyły do pracy w Nadleśnictwie Kobiór z Kruszwicy na Kujawach, 1 września 1939 roku wraz z kolegami brał udział w obronie nadleśnictwa. W czasie wojny dostał się do niewoli, z której wkrótce uciekł aby ukrywać się do końca wojny w swoich rodzinnych stronach. W 1945 roku wrócił na Śląsk do pracy w nadleśnictwie. Znał tu każdy metr kwadratowy lasu. Udzielał się także społecznie, przez blisko 20 lat był sądowym kuratorem. Znany z tego, że pomoże każdemu i w każdej sytuacji.
Takim znają go wszyscy, którzy mieli okazję z nim pracować.