Asset Publisher Asset Publisher

Co biega i hasa…

Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach po raz szósty stał się miejscem zmagań finalistów szóstej edycji powiatowego konkursu wiedzy o otaczających lasach.

Dlaczego w lesie są potrzebne martwe drzewa? Jak nazywa się warstwa liści i igieł pokrywająca ziemię w lesie? To nie łatwe pytania dla drugo i trzecioklasistów.
- Najwięcej błędów popełniano w zadaniu z rozpoznawaniem drzew, szczególnie gdy na obrazku były tylko szyszki – mówiła Maria Bartas, nauczycielka, członek jury.
Okazało się, że uczniowie reprezentujący 11 szkół z powiatu pszczyńskiego, byli dobrze przygotowani a poziom na tyle wyrównany, że trudno było wyłonić najlepszych.

Zwycięski tytuł z ubiegłego roku obroniła reprezentacja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Studzienicach. Kolejne miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie i Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach.
Wyróżnienia i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo wręczali Nadleśniczy Mirosław Niebrzydowski i Halina Nocoń dyrektor ZSP w Studzienicach.
Gratulacje i podziękowania należą się także nauczycielom, którzy przeprowadzili pierwszy etap w swoich szkołach i przygotowali finalistów.