Asset Publisher Asset Publisher

Mistrzostwa pod znakiem rekordów

W dniach 22-23 marca w hali sportowej MOSiR w Żorach odbyły się XV Mistrzostwa Nadleśnictw o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach w siatkówce

Po raz piętnasty spotkały się drużyny siatkarskie – reprezentacje Nadleśnictw wchodzących w skład RDLP w Katowicach. Swój akces udziału zgłosiło 18 drużyn to najwięcej w historii mistrzostw. Podczas dwóch dni morderczych zmagań rozegrano 45 meczów. W finale spotkały się drużyny Nadleśnictw Gidle i Namysłów. Puchar trafił do drużyny Nadleśnictwa Gidle. Zwycięską drużynę udekorował medalami Grzegorz Lisiak zastępca dyrektora ds. rozwoju RDLP w Katowicach.
Warto podkreślić, że w zawodach uczestniczyła rekordowa liczba zawodniczek. Szesnaście leśniczek dzielnie walczyło na parkiecie nie ustępując mężczyznom.

Rekordową liczbę meczów rozegrała reprezentacja Nadleśnictwa Kobiór. W 7 potyczkach, w tym 5 wygranych, wywalczyła 5 miejsce w klasyfikacji mistrzostw.
Sędziowie zawodów pod przewodnictwem Michaliny Konsek – sędzi Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, za najlepszą zawodniczkę uznali Magdalenę Strzodę z Nadleśnictwa Kobiór. Tytuł najlepszego zawodnika przyznali Kacprowi Brus z Nadleśnictwa Namysłów.

Jubileuszowe XV Mistrzostwa stały się także pretekstem do podziękowań. Z ramienia głównych organizatorów Nadleśnictwa Kobiór i Związku Leśników RP Piotr Chrzęszczyk, który był zarazem pomysłodawcą mistrzostw, podziękował sponsorom i tym dzięki którym zmagania siatkarzy mogły odbywać się piętnaście lat z rzędu.

Grze towarzyszyła sportowa atmosfera zaciętej rywalizacji podsycanej niezwykłym dopingiem kibiców. Wspólnie spędzone dwa dni to także okazja do integracji środowiska leśników.

Klasyfikacja Mistrzostw:

1.  Nadleśnictwo Gidle
2.  Nadleśnictwo Namysłów
3.  Nadleśnictwo Złoty Potok
4.  RDLP w Katowicach
5.  Nadleśnictwo Kobiór
6.  Nadleśnictwo Chrzanów
7.  Nadleśnictwo Kłobuck
8.  Nadleśnictwo Wisła
9.  Nadleśnictwo Bielsko
10. Nadleśnictwo Brzeg
11. Nadleśnictwo Ujsoły
12. BUL Brzeg
13. Nadleśnictwo Jeleśnia
14. Nadleśnictwo Kędzierzyn
15. Nadleśnictwo Tułowice
16. Nadleśnictwo Olkusz
17. Nadleśnictwo Koszęcin
18. Nadleśnictwo Siewierz

 

Zdjęcia A. Tarkowska