Asset Publisher Asset Publisher

Na sportowo

Hala sportowa MOSIR w Żorach była w dniach 8-9 kwietnia miejscem siatkarskich zmagań w XVI Mistrzostwach Nadleśnictw o Puchar Dyrektora RDLP Katowice.

W organizowanych przez Związek Leśników RP Regionu Górnośląskiego oraz PGL LP Nadleśnictwo Kobiór zawodach o miano mistrza rywalizowało 17 drużyn. Już pierwsze mecze, rozgrywanego w systemie brazylijskim turnieju, pokazały wolę walki i ogromną determinację zawodników. Nie zabrakło także kibiców, którzy w rozmaity sposób starali się dopingować swoich zawodników. Emocje sięgały zenitu już od pierwszych minut rozgrywek. Drużyna z Olkusza w dwóch pierwszych meczach zmierzyła się z siatkarzami z Namysłowa oraz Koszęcina i niestety oba mecze przegrała. Tym samym w klasyfikacji znalazła się na ostatnim miejscu. Zawodnicy gospodarzy – Nadleśnictwa Kobiór dzielnie walczyli z siatkarzami z Jeleśni (2:0) by w kolejnym meczu zagrać z bardzo dobrą drużyną RDLP w Katowicach (1:2). Kolejny mecz kobiórzanie rozegrali z drużyną Biura Urządzania Lasu w Brzegu (2: 0) i Bielska a wynik 0:2 doprowadził do walki o siódme miejsce z drużyną z Kłobucka (1:2).
Po godzinach turniejowych zmagań do półfinału utorowały sobie drogę drużyny Nadleśnictw: Gidle – Namysłów (2:1) oraz Złoty Potok – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach (2:1).
Zwycięstwo, w morderczym meczu z drużyną Nadleśnictwa Złoty Potok wywalczyli siatkarze Nadleśnictwa Gidle, którzy odebrali puchar z rąk zastępcy Dyrektora RDLP w Katowicach Grzegorza Lisiaka. Złotymi medalami, zmęczonych ale szczęśliwych leśników – siatkarzy z Gidel udekorował Nadleśniczy Nadleśnictwa Kobiór Marian Pigan.

Klasyfikacja generalna:
I miejsce - Nadleśnictwo Gidle
II miejsce - Nadleśnictwo Złoty Potok
III miejsce - Nadleśnictwo Namysłów.

Łącznie podczas turniejowych zmagań rozegrano 42 mecze. Wśród zawodników w rozgrywkach udział wzięło 18 kobiet.
Nagrodę MVP (dla najbardziej wartościowego gracza), sędziowie Mistrzostw przyznali Katarzynie Gabor z drużyny Nadleśnictwa Koszęcin oraz Mariuszowi Rygałowi występującemu w barwach Nadleśnictwa Gidle.

Kolejne mistrzostwa już za rok.