Asset Publisher Asset Publisher

Sprzątanie lasu w Leśnictwie Międzyrzecze

„Poświąteczne leśne porządki” – pod takim hasłem, w ramach obchodów Dnia Ziemi, Stowarzyszenie DOBRO BEZ GRANIC ze Świerczyńca 23 kwietnia (sobota) zaprasza na akcję sprzątania lasu z Nadleśnictwem Kobiór. Tym razem członkowie Stowarzyszenia z druhami z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojszowach Nowych oraz wszystkimi chętnymi, z workami na śmieci odwiedzą przede wszystkim lasy położone na skraju Bojszów Nowych nad Korzeńcem.

Organizatorzy zapraszają na miejsce zbiórki o godzinie 14.00 przy Rurociągu (dojazd od ul. Ruchu Oporu) w Bojszowach Nowych. Uczestnicy akcji otrzymają worki i rękawiczki. Nadleśnictwo Kobiór zapewni kontener na śmieci i ich wywóz.

- W zeszłym roku zebraliśmy sporo materiałów budowlanych i butelek – mówi Katarzyna Żołna-Ryguła, członek Zarządu Stowarzyszenia. – Niestety, śmieci w lasach nie brakuje. Na pozór ich nie widać, ale gdy się wejdzie głębiej, to widok jest czasami przygnębiający. Chcemy posprzątać kawałek lasu i swoim przykładem pokazać, że nie zgadzamy się na zaśmiecanie naszych lasów.