Asset Publisher Asset Publisher

swieto lasu

W dniu 20.06.2013 r. w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach odbyły się obchody Święta Lasu Nadleśnictwa Kobiór. Organizatorami festynu były Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kobiór i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele samorządów oraz reprezentacje klas IV – VI Szkół Podstawowych z powiatu Pszczyńskiego.

W dniu 20.06.2013 r. w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach  odbyły się obchody Święta Lasu Nadleśnictwa Kobiór. Organizatorami festynu były Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kobiór i Zespół  Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele samorządów oraz reprezentacje klas IV – VI  Szkół Podstawowych z powiatu Pszczyńskiego.Swięto Lasu 2013
Program artystyczny zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie oraz z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Echo Pszczyny" zaprezentował najbardziej znane sygnały myśliwskie.
Swięto Lasu 2013. Zwyciężył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach, na drugim miejscu była Szkoła Podstawowa nr 10 w Piasku, trzecie miejsce należało do Szkoły nr 6 w Czarkowie. Pozostałych uczestników wyróżniono.
W obchodach Święta Lasu uczestniczyła Pasieka „Barć" Tomasza Waloszka. Ekspozycja prezentowała pszczoły i produkty pszczele. Atrakcją imprezy było stoisko Na
Swięto Lasu 2013rodowych Sił Rezerwy. Stowarzyszenie Członków Motocyklistów Polskich zaprezentowało ekspozycje motocykli marki Harley. Starostwo Powiatowe w Pszczynie przedstawiło liczne wydawnictwa prezentujące ziemię pszczyńską. Brać łowiecką reprezentował Pan Tadeusz Michalski z wystawą dotyczącą współpracy myśliwych z młodzieżą.
W uroczystościach aktywnie uczestniczył Pan Paweł Sadza Starosta Pszczyński. W trakcie obchodów Święta Lasu na terenie Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach  odbyła się konferencja prasowa Starosty Pszczyńskiego z przedstawicielami lokalnych mediów.
Dziękujemy Wszystkim młodym uczestnikom festynu za przybycie i spontaniczny udział we wspólnych grach i zabawach jak również współorganizatorom ze Szkoły Podstawowej w Czarkowie. Nauczycielom i opiekunom należą się gratulacje za perfekcyjne przygotowanie programów artystycznych. Obecnym na festynie przedstawicielom samorządów oraz dziennikarzom dziękujemy za uświetnienie uroczystości.

Do zobaczenia za Rok!