Asset Publisher Asset Publisher

Ferie z przyrodą

Ferie zimowe już się rozpoczęły. Jak najlepiej spędzać czas wolny? Nadleśnictwo Kobiór zaprasza do lasów pszczyńsko - kobiórskich oraz Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach.

Dla tych, którzy nie wyjeżdżają jest alternatywa wobec spędzania wolnego czasu przed telewizorem czy komputerem. Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach czynny od wtorku do niedzieli czeka na zwiedzających indywidualnie, z rodziną oraz grupy zorganizowane. Wszyscy chętni mogą skorzystać z zajęć w ośrodku i na ścieżce przyrodniczej. Co zimą piszczy w lesie, jak radzi sobie żubr, czym zajmuje się leśnik i jak gospodaruje w lesie - o tym wszystkim można się dowiedzieć podczas wspólnego zwiedzania. Odwiedzający ośrodek samodzielnie mogą przejść trasę ścieżki wokół zagrody pokazowej wypatrując króla puszczy - żubra. Wskazówką dla zimowej eskapady będą tablice edukacyjne.

Obcowanie z naturą przynosi wiele korzyści. Sprawia, że człowiek nabiera odporności, uspokaja się, wycisza.
Zima w lesie urzeka pięknem. Biały puch okrywający gałęzie drzew lśni w słońcu jak diamenty. Wokół cisza. Ale to nie oznacza, że las śpi. Jest przecież pełen drzew i zwierząt, które starają się przetrwać zimę. Leśnicy dbają o las nawet podczas największych mrozów.

Zapraszamy wszystkich do ośrodka.
Szczegóły w zakładce Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej.