Asset Publisher Asset Publisher

Król Puszczy zaprasza!

Obcowanie z naturą przynosi wiele korzyści. Sprawia, że człowiek nabiera odporności, uspokaja się, wycisza. Nadleśnictwo Kobiór zaprasza do lasów pszczyńsko – kobiórskich szczególnie w czasie ferii.

Zima w lesie urzeka pięknem. Biały puch okrywający gałęzie drzew lśni w słońcu jak diamenty. Wokół cisza. Ale to nie oznacza, że las śpi. Jest przecież pełen drzew i zwierząt, które starają się przetrwać zimę. Leśnicy dbają o las nawet podczas największych mrozów.
Jak najlepiej spędzać czas wolny?
Dla tych, którzy nie wyjeżdżają jest alternatywa wobec spędzania wolnego czasu przed telewizorem czy komputerem. Nadleśnictwo Kobiór zaprasza do Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej do Jankowic. Grupy zorganizowane mogą skorzystać z zajęć w ośrodku i na ścieżce przyrodniczej. Co zimą piszczy w lesie, jak radzi sobie żubr, czym zajmuje się leśnik i jak gospodaruje w lesie o tym wszystkim dowiecie się podczas wspólnego zwiedzania. Odwiedzający ośrodek samodzielnie, od wtorku do niedzieli, mogą przejść trasę ścieżki wokół zagrody pokazowej, wypatrując króla puszczy. Wskazówką dla zimowej eskapady będą tablice edukacyjne.
Zapraszamy wszystkich do ośrodka.
Szczegóły w zakładce Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej.