Asset Publisher Asset Publisher

Złoto dla Złotego Potoku

Nadleśnictwo Kobiór po raz 17. było gospodarzem mistrzostw nadleśnictw o puchar dyrektora RDLP w Katowicach w piłce siatkowej. Tym razem triumfowała drużyna z Nadleśnictwa Złoty Potok, która w finale pokonała ekipę Nadleśnictwa Gidle. Trzecie miejsce zdobyło Nadleśnictwo Kobiór, czwarte Nadleśnictwo Namysłów.

Rozgrywki (17-18 marca) rozpoczęto od minuty ciszy ku pamięci poległych w czasie toczących się walk na terytorium Ukrainy. Mecze, po przerwie spowodowanej pandemią, tym razem przeprowadzono w dwóch miejscach: hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Suszcu oraz, tradycyjnie, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach.

Rywalizacja na parkiecie była niezwykle zacięta, zawodnicy od lat grający w ustalonych składach pokazali swoje najlepsze siatkarskie umiejętności, a finał był naprawdę niezwykle emocjonujący. Szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę, ale w tie-breaku lepsza okazała się drużyna ze Złotego Potoku, która pokonała wielokrotnego zwycięzcę mistrzostw – zespół z Gidel. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Katarzyna Gabor z Nadleśnictwa Koszęcin, natomiast najlepszym zawodnikiem Kacper Brus z Nadleśnictwa Namysłów.

W zawodach wzięła udział rekordowa, w długiej historii mistrzostw, liczba 20 nadleśnictw. To dobry prognostyk na przyszłość. W rozgrywkach uczestniczyło około 200 graczy. Warto dodać, że wiele drużyn miało w swoich składach panie (w ekipie Nadleśnictwa Kobiór były to: Agnieszka Kropka i Magdalena Strzoda), byli także emeryci. To bowiem, co naprawdę cieszyło organizatorów, to integracja środowiska leśników katowickiej Dyrekcji Lasów Państwowych.

- Budujący jest fakt, że do rozgrywek dołączyło 5 nowych drużyn – mówił Piotr Chrzęszczyk, p.o. nadleśniczego w Nadleśnictwie Świerklaniec, do niedawna inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Kobiór, pomysłodawca i dobry duch mistrzostw.

Organizatorem mistrzostw było Nadleśnictwo Kobiór, współorganizatorem Region Górnośląski Związku Leśników Polskich. Rozgrywki w końcowej fazie obserwował Damian Sieber, p.o. dyrektora Regionalnej Dyrekcji LP w Katowicach. W ceremonii zakończenia „XVII Mistrzostw Nadleśnictw o Puchar Dyrektora RDLP Katowice w siatkówce” wzięli udział m.in. Hubert Wiśniewski, zastępca dyrektora RDLP w Katowicach ds. gospodarki leśnej, Marian Pigan, nadleśniczy w Nadleśnictwie Kobiór, Grzegorz Adamczyk, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Rybnik, na którego terenie odbywały się zawody oraz władze ZLP Regionu Górnośląskiego.

Kolejność drużyn:

1. Złoty Potok
2. Gidle
3. Kobiór
4. Namysłów
5. Koniecpol
6. Tułowice
7. Wisła
8. Ujsoły
9. Brzeg
10. Herby
11. Siewierz
12. Chrzanów
13. Kłobuck
14. RDLP Katowice
15. Prudnik
16. Strzelce
17. Kędzierzyn
18. Kluczbork
19. Koszęcin
20. Opole

Foto. Jacek Derek