Asset Publisher Asset Publisher

Pierwsza wspólna akcja sprzątania lasu zakończona sukcesem

„Czyste Orzesze” to inicjatywa społeczna utworzona w 2020r. w odpowiedzi na zalegające w naszym otoczeniu śmieci. Ludzie skupieni wokół „Czystego Orzesza” organizują mieszkańców miasta jeden raz w miesiącu w celu posprzątania wybranego obszaru.

W dniu 25.09.2021. gospodarzem terenu objętego porządkami było Nadleśnictwo Kobiór. Nasi pracownicy zaangażowali się w organizację imprezy od początku do końca.

Miejsce zbiórki wyznaczono na rogu ulic Zorskiej i Pasieki. Jeszcze 5 minut przed godz. 10.00 nic nie zapowiadało licznego udziału. Punkt 10.00 sznur samochodów ustawił się na wjeździe, niektórzy przyjechali na rowerach. Kto mógł przyszedł pieszo. W sumie grupa ochotników licząca ponad 60 osób ruszyła do lasu. Podczas dwugodzinnego spaceru po lesie wzdłuż ul. Żorskiej i Pasieki zebrano ok. 10 m3 śmieci.  Na zmęczonych, ale zadowolonych z efektów własnej pracy uczestników czekał na zakończenie gorący posiłek, zorganizowany przez „Czyste Orzesze”.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Do zobaczenia 16.10.2021r. Spotykamy się o godz. 10.00 w Gospodarstwie Szkółkarskim Królówka w Orzeszu - Woszczycach, gdzie zmierzymy się z kolejnym wyzwaniem. Chętnych, po zakończonej akcji zapraszamy do zwiedzania naszej szkółki.